Prof. Tariq Ramadan

برای حامد
با تشکر و بهترین آرزوها
خداوند تو را حفظ کند.
طارق

پروفسور طارق رمضان (متولد ۲۶ اوت ۱۹۶۲) روشنفکر و اسلام‌شناس سوئیسی است. او استاد مطالعات اسلامی معاصر در دانشگاه آکسفورد می‌باشد. وی هم‌چنین نوهٔ حسن البنا و فرزند دکتر سعید رمضان رحمه الله است.
با بیش از 2 میلیون هوادار در فیس بوک یکی از معدود شخصیت های دینی-علمی محبوب میان جوانان اروپا و آمریکاست. دکتر رمضان در مباحثه‌ها و مناظرات مربوط به اسلام در غرب و جهان نقشی فعال دارد. او در آثارش بر قابلیت و اهمیت تطبیق فرهنگ اسلامی با ارزش‌های مدرن تأکید می‌کند و مشارکت مسلمانان را در جوامع دموکراتیک تشویق می‌کند.
هفته‌نامهٔ تایم وی را در سال ۲۰۰۴ جزء صد تأثیرگذارترین شخصیت‌های جهانی شناخته است.

دست خط

Diary Prof. Tariq Ramadan

Prof. Norman G. Finkelstein

حامد، ملاقات با تو برای من یک لذت عجيب و پر افتخار بود.
مردم ایران به تو نیاز دارند!
تو مثال مهمی هستی که نشان می دهد چگونه هم می توان یک مسلمان عملگرا بود و هم در عين حال به همه ي مردم احترام گذاشت.
در حال حاضر افراد کمی هستند که جرأت می کنند غیر عادی باشند و اين خطر اصلی عصر ماست – جان استوارت میل

پروفسور نورمن فینکِلشتاین، از دانشمندان سیاسی مطرح آمریکا، فارغ التحصیل دانشگاه پرینستون و استاد سابق دانشگاه های دوپال، راتگرز، نیویورک و بروکلین کالج، مولف 12 کتاب من جمله "زیاد دانستن: چرا عاشقانه یهودیان آمریکا با اسرائیل رو به پایان است" و اثر جهانی "صنعت هولوکاست" که به 15 زبان ترجمه و منتشر شد، سخنرانی هیجان انگیز وی در دانشگاه واترلوی کانادا که به زبان های مختلف زیرنویس شده است فقط نسخه عربی آن حدود 1.500.000 با توسط کاربران دیده شده است. بسیاری پروفسور فینکلشتاین رو جایگزین پروفسور چامسکی در جامعه نخبگانی آمریکا می دانند. پروفسور چامسکی در سال 2002 در قسمتی از کتاب "درک قدرت" در مطلبی با عنوان "سرنوشت یک متفکر صادق" به بررسی پیشینه فکری و حرفه ای فینکلشتاین و دوستی صمیمی خود با وی می پردازد و اینگونه می نویسد اینگونه آورده است: "من به او گفتم که بله باور دارم که موضوع جالبی است.. ولی من به او هشدار دادم که اگر تو این را دنبال کنی، به مشکل می خوری، چراکه تو داری جامعه روشنفکری آمریکا رو همانند یک باند متقلب نشون می دی، و آنها این را دوست نخواهند داشت و تو را نابود می کنند" / با بیش از با بیش از 155 هزار عضو در صفحه فیس بوک

دست خط

Diary Prof. Norman G. Finkelstein

Dieudonné

یک کلیپ کوچک برای معرفی، یا بهتر بگم برای اینکه اجازه بدم بدونيد در خصوص حامد چطور فکر میکنم، حامد قشقاوی..حامد. او علاوه بر اينكه علاقه داره ديگران رو بخندونه ، توانایی های کمدی زیادی هم داره. اینی که بهتون میگم رو بهش نگید ها ولی استعداد داره. استعداد داره. همه زبونا رو صحبت میکنه. لهجه ها رو به زانو در آورده. قطعا اینکه به عربی، فرانسه، فارسی و انگلیسی صحبت میکنه یک امتیاز مثبته چراکه در زمان حاضر و با توجه به اینترنت، فردي در برابر ماست كه میتونه فکرش رو توضیح بده و توسط افراد بسیاری شنیده بشه. بیشتر از این چیزی نمیگم چون حس میکنم حتی داره تبدیل به رقیبم میشه! بنابراین طبیعیه که من به فکر خودم و تجارتم باشم!

دیوودونه، با بیش از یک میلیون و 250 هزار عضو در صفحه فیس بوک، محبوب ترین کمدین ضدصهیونست و مبارز دنیا و از باهوش ترین کمدین های اروپا به باور بسیاری از کمدین های مطرح معاصر است. در سال 2012 در هالی که ویدیوهای وی در یوتوب به میلیون ها بازدید رسیده بودند و بارها نخست وزیر، رییس جمهور، وزرای فرهنگ و آموزش و پرورش فرانسه در این خصوص هشدار دادند یوتوب ویدیوهای وی را حذف کرد و حالا در اواخر سال 2016 باز هم میلیون ها کاربر و بیش از پیش از حرف های وی استقبال می کنند. با بیش از با بیش از یک میلیون و 250 هزار عضو در صفحه فیس بوک

دست خط

Diary Dieudonné

Yvonne Ridley

می دانم که تلاش برای سازمان دهی یک واقعه چه کابوسی است. شگفت زده شدن من از فعال بودن، شور و شوق و انرژی حامد قشقاوی تمامی ندارد، در حالیکه موفقیت یک اتفاق بین المللی، به ندرت به کار یک نفر منحصر می شود، اما درك توانایی های سازمان دهی شده حامد ، بعد از ماه ها برنامه ریزی و آماده سازی برای همواره کردن مسیر اجرایی و گرفتن نیتجه مثبت ، خيلي ساده است. بعد از دیدن تلاش های خستگی ناپذیر او در مدت اولین جشنواره ای که به افتخار حضرت محمد (ص) برگزار شد، اکثر افراد معتقد بودند که این پیروزی مختص شخص حامد بود، ولي او روح فروتني دارد كه همواره خود را سرزنش میکند!

ایوان ریدلی معاون انجمن مسلمانان اروپا، مولف آثار متعدد من جمله "در دستان طالبان" و "شکنجه، آیا جواب می دهد؟" خبرنگار ارسالی بی بی سی به افغانستان که توسط طالبان به گروگان گرفته می شود، عضو Respect Party انگلستان، خبرنگار سایق شبکه الجزیره و روزنامه نگار سابق The Sunday Times, The Independent on Sunday, The Observer, The Mirror and the News of the World, Wales on Sunday و Sunday Express، با بیش از 80.000 عضو در صفحه فیس بوک

دست خط

Diary Yvonne Ridley

Dr. Kevin J. Barrett

زماینکه اولین بار تو را شناختم، فرانسه ات بهتر از انگلسی ات بود، بنایراین با تو بيشتر به فرانسه صحبت می کردم ولي حالا خیلی خیلی خوب انگلیسی صحبت میکنی. این حقیقتا شگفت انگیز است و از آنجا كه حالا انگليسي را مانند زبان مادری ات حرف می زنی، دیگر دلیلی وجود ندارد که به فرانسه با تو صحبت کنم. امیدوارم که یک روز بتوانم اين میزبانی فوق العاده را جبران کنم و در اینجا، ایالات متحده آمریکا، میزبان تو باشم، انشاالله. يكي از دلايلي كه كار ميكنم همين ارتقاي حس مشترک و بهبود ارزش های اخلاقی زندگی سیاسی در آمریکا است...تا بتوانم روزی از حامد پذیرایی کنم ! اگر این اتفاق بیفتد، خواهم دانست که ما پیروز شده ایم و آن هنگام از سیاست خود را بازنشسته می کنم تا بر روی رمان و یا تفسیر قرآن خود زمان بگذارم.

دکتر کوین بریت استاد سابق مطالعات اسلامی و عربی دانشگاه ویسکانسین، مولفِ بیش از 5000 مقاله و چند کتاب من جمله"جهاد حقیقت"، و "ما شارلی نیستیم" در خصوص مسائل مربوط به جنگ علیه تروریسم، مسائل خاورمیانه، 11 سپتامبر، حملات با نماد های دروغین، و یکی از موسسین انجمن اتحادیه مسلمان-مسیحی-یهودی، که بارها شبکه های Fox, CNN, PBS با وی مصاحبه نموده اند. وی همچنین به صورت اشتراکی مولف و ویراستار 4 کتاب دیگر نیز بوده است.

دست خط

Diary Dr. Kevin J. Barrett

Prof. James H. Fetzer

حامد عزیزم، حضور در سومین همایش هالیوودیسم در تهران که از 2 الی 7 فوریه 2013 در تهران برگزار شد، برای من افتخار بزرگی بود. همچنین به صورت ویژه از دیدار با تو و شنیدن صدای تو هنگاميكه در شهر دور می زدیم و تو به زیبایی می خواندی، لذت بردم. تو انسان شگفت انگیزی هستی!

پروفسور جیمز هنری فتزر, فیلسوف، متخصص توضیح علمی، احتمالات در علم، فلسفه ذهن، فلسفه علوم شناختی، هوش مصنوعی، علوم رایانه، مولف 13 کتاب من جمله "ترور آمریکایی: مرگ عجیب سناتور پُل وِلستون"، کارشناس ارشد 11 سپتامبر، حملات با نماد های دروغین، قتل جان اف. کندی، استاد تمام سابق دانشگاه دولوث مینه‌سوتا، فارغ التحصیل دانشگاه های پرینستون و کلمبیا و استادیار سابق دانشگاه های کارولینای شمالی در چَپِل هیل، کنتاکی، ویرجینیا، سینسینَتی و جنوب فلوریدا، دارنده مدال از دانشگاه هِلسینکی در 1990

دست خط

Diary Prof. James H. Fetzer

Medea Benjamin

حامد عزیز، بسیار ممنون كه ما را برای این همایش دور هم جمع کردی و بخاطر انرژی و شور و شوقی که از خودت نشان دادي. با اينكه اکثر مردم مسیر زندگي را بسيار کُند طي ميكنند، تو در این مسابقه با سرعت نور از مسير عبور می کنی، در حالیکه برای ساختن روابط عمیق و بحث پيرامون افکار ژَرف وقت میگذاری. فراتر از سنت عاقل هستی و من مشتاقانه منتظرم که ببینم زندگی تو را به کجا خواهد برد و تو زندگی ات را به کجا خواهی برد. با تشکر و تحسین

مِدیا بنجامین، یکی از موسسان جنبش معروف ضد جنگ Code Pink، سال 2003 لس آنجلس تایمز از وی به عنوان "یکی از رهبران رده بالای" جنبش های صلح طلب نام می برد. فارغ التحصیل دانشگاه کلمبیا و روزنامه نگار هافینگتون پست که به دفعات سی.ان.ان و فاکس نیوز با او مصاحبه کرده است. مولف 11 کتاب من جمله "جنگ هواپیماهای بدون سرنشین: کشتن از راه دور" و "چگونه حالا جنگ بعدی را متوقف کنیم: پاسخ های موثر به خشونت و تروریسم"

دست خط

Diary Medea Benjamin

Ken O'keefe

برادرم، حقیقا آشنايي با تو و ورودت به خانواده دوست داشتني ام، یک سعادت و برکت است. امیدوارم دوباره ، حداکثر تا سال آینده تو را ببینم. حقیقت-عدالت-صلح

در جنوب کالیفرنیا به دنیا آمد و بزرگ شد و جزائر هاوایی زندگی کرد، 2 سال تفگدار نیرو دریایی ایالات متحده بود و...... که گذرنامه آمریکایی خود را در سال 2001 و قبل از حوادث 11 سپتامبر، در اعتراض به سیاست های جنگ طلبانه آمریکا آتش زد و شهروند ایرلند شد، در کشتی کمک به فلسطین دو سرباز اسرائیلی را خلع سلاح کرد و حال حاضر به عنوان تحلیلگر مسائل منطقه در تلویزیون های بین المللی حضور دارد، بارها نیز در برنامه HardTalk بی بی سی، شبکه الجزیره و سی.ان.ان حضور پیدا کرده است. دارای جایزه بهترین انجمن سال از دانشگاه میدلسکس،

دست خط

Diary Ken O'keefe

Dr. Rev. Stephen Sizer

حامد پسر فوق العاده ای است! برای انجام کارهایي که به آنها باور دارد، انرژی عظیمی دارد و خود را وقف آنها می کند. شور و شوقی که در اوست، الهام بخش دیگران است و لبخندش ، افرادی که او را نمی شناسند، خلع سلاح می کند. او متفکری است که در افکار خود تیز است ولی در عین حال دلپذیر و دلسوز هم هست. من خوشحالم که او را شناختم و می توانم به عنوان یک دوست روی او حساب کنم.

دکتر استفان سایزِر؛ اسخف کلیسای ویرجیناواتر ساری انگلستان، مولف 5 کتاب من جمله "صهیونیسم مسیح: نقشه راه به آرماگِدون" و "سربازان مسیحی صهیون" فارغ التحصیل دانشگاه های آکسفورد، ساسکس و میدلسکس، وی همچنین یکی از مولفین 9 اثر دیگر نیز می باشد.

دست خط

Diary Dr. Rev. Stephen Sizer

Dr. Gareth Porter

حامد عزیز، و حالا ما سخت کوش ترین افراد رو داریم. همه ما به پاس ميزان تلاش و اثرگذاريت در تمام لحظات، به تو ارج می نهیم. من شک ندارم که در آینده به سوي مسائل بزرگ هدایت خواهی شد. هنگاميه در آینده به ایران باز می گردم (و قطعا بازخواهم گشت) مشتاق هستم که سرنوشتت را دنبال کنم. با قدرداني و تمام آرزوهای خوب.

دکتر گَرِث پُرتِر، تاریخدان و روزنامه نگار تحقیقی متخصص در مسائل امنیت ملی آمریکا، مولف 9 کتاب من جمله "بحران ساختگی: داستان ناگفته هراس از ایران هسته‌ای" و "صلحی نفی شده: ایالات متحده، ویتنام و توافق پاریس"، فارغ التحصیل دانشگاه های شیکاگو، ایلینوی و کُرنِل، استاد سابق سیتی کالج نیویورک و دانشگاه اَمریکن، برنده جایزه خبرنگاری مارتا گِلهورن در سال 2012

دست خط

Diary Dr. Gareth Porter

Prof. Anthony James Hall

حامد قشقاوی: داستان سرا، شاعر، مجری اجتماعی، کارشناس، کمدین، مردِ موسیقی، مجادله گر، بیانگر اشتباهات، افشاکننده دروغ ها، مخترع اسطوره ها، دوست، محرم اسرار، مدافع ارزش های خانواده، یاری کننده رساندن محتوی واقعي در شبکه های اجتماعی، زبان شناسی فوق العاده و... ادامه دارد!

پروفسور آنتونی جیمز هال، استاد مطالعات جهانی شدنِ دانشگاه لثبریجِ آلبرتای کانادا و سردبیر پایگاه خبری American Herald Tribune، فارغ التحصیل دانشگاه های تورنتو و یورک، مولف 3 اثر من جمله کتاب 730 صفحه ای "امپراطوری آمریکا و جهان چهارم" و کتاب 930 صفحه ای "زمین به مالکیت: استعمار، استعمارزدایی و سرمایه داری"

دست خط

Diary Prof. Anthony James Hall

Prof. Claudio Mutti

حامد قشقاوی جوان فوق العاده ای است که من در تهران، به مناسبت دو كنگره بین المللی ملاقات کردم. من از توانایی های پویا و روحيه خستگی ناپذیر او در سازمان دهی و همچنین از تسلط او به چند زبان (که به عربی، فرانسوی و انگلیسی صحبت می کند) لذت بردم. علاوه بر همه اينها او یک داستان سرا و سخنور بسیار درخشان هم هست. او یک کمدین استثنایی است. به او گفتم که می تواند در کنار دیودونه کار کند و او در پاسخ گفت: این دیودونه است که می تواند در کنار او کار کند!!

پروفسور کلودیا موتی،

دست خط

Diary Prof. Claudio Mutti

Pepe Escobar

حامد نیروی طبیعت است. طوفان انرژی در انگلیسی، فرانسه و فارسی! حدود یکسال پیش از طریق اسکایپ با هم آشنا شدیم و بعد از اینکه شخصا با او در تهران ملاقات کردم، تصویر کامل او در زیر نور قرار گرفت: یک مرد جوان با توانايي هاي بیشمار، پسر یک دیپلمات، سال ها فعالیت فرهنگي گوناگون در تونس، یک حس تازه طنزِ خلع سلاح کننده، و شور و شوق نابود کننده برای دغدغه های واقعي! من حالا او را یک دوست بسیار عزیز ميدانم و صادقانه آرزو ميكنم كه ویژگی های بی حد و حصر و جذابش، به ثمر دادن ادامه دهند. با عشق، پِه پِه.

پِه پِه اسکوبار، تحلیکر برزیلی مسائل ژئوپلیتیک که برای الجزیره، آسیاتایمز آنلاین می نویسد، فارغ التحصیل دانشگاه سائو پائولو، مولف 5 کتاب من جمله "امپراتوری هرج و مرج" و "جهانی سازی: چگونه دنیای جهانی شده در حال حل شدن در جنگ سیال است"

دست خط

Diary Pepe Escobar

Dr. E. Michael Jones

حامد عزیز، ممنون برای برگزارکردن همایش و همچنین سفر شیراز. سخنرانی در فسا یکی از بهترین برنامه ها بود. نبوغي که برای دور هم جمع کردن آدم ها داری، تو را خیلی پيش خواهد برد. به یاد من باش زمانیکه رییس جمهور می شوی! جسارت...همیشه جسارت داشته باش. دوست تو

دکتر مایکل جونز، استاد سابق کالج سنت ماری ایندیانا، سردبیر مجله جنگ های فرهنگی، مولف بیش از 40 کتاب من جمله کتاب 1450 صفحه ای "بارِن متال: تاریخچه سرمایه داری همچون مناقشه بین دستمزد و ربا" و کتاب 660 صفحه ای "آزادی جنسی و کنترل سیاسی" و کتاب 1200 صفحه ای "روح انقلابی یهودی" و چندین مجلد بیش از 1000 صفحه ای دیگر، فارغ التحصیل دانشگاه تِمپِل

دست خط

Diary Dr. E. Michael Jones

Roberto Quaglia

حامد قشقاوی، دوست فراموش نشدنی من، ممنون که هربار که مرا دعوت کردی به دیدن ایران زیبا، چنین میزبان خوبی بودی. همانگونه که پِه پِه اسکوبار به درستی گفت "تو نیروی طبیعت هستی". همیشه لبخند داری در حالیکه به شیوه ای عالی و موثر بر وظایفت تمرکز میکنی. دوباره و دوباره من را با طنز تیز خود سورپرایز کردی درحالیکه من در این زمینه به سادگی سورپزایز نمی شوم. و داستانی که به من گفتی درباره فیلمی که در مورد تو ساخته شده بود، درحاليكه تو فرد دیگري بودی، خیلی موضوع برجسته ای بود.

رُبِرتو کوالیا، معاون انجمن علوم تخیلی اروپا، مولف 14 کتاب من جمله " افسانه 11 سپتامبر: آیات شیطانی دموکراسی غربی" که آثار وی به انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی، روسی، هلندی، چک، مجاری ترجمه شده است.

دست خط

Diary Roberto Quaglia

Art Olivier

حامد، تو یکی از دینامیک ترین شخصیت هایی هستی که دنیا به خود دیده. من مشتاقانه منتظر روزی هستم که دولت حامد در ایران به روی کار آید تا در جهان یک صلح ابدی را تحقق بخشد!

آرت اُلیویر، شهردار سابق بلفِلاوِر کالیفرنیا و کاندیدای حزب لیبرترین برای معاونت ریاست جمهوری آمریکا در سال 2000، کاندیدای حزب لیبرترین برای فرمانداری کالیفرنیا در سال 2006، تهیه کننده فیلم "عملیات ترور"

دست خط

Diary Art Olivier

Wayne Madsen

حامد یک برگزارکننده همایش بسیار مفید است. در آینده برنامه ریز موفقی برای همایش ها و رخداد ها خواهد بود.

واین مَدسن، کارشناس سابق سیستم های طبقه بندی شدهِ شنودِ زیر آب نیروی دریایی آمریکا (که 12 افسر، 95 سرباز و 15 کارمند در آن فعالیت می کردند)، گزارشگر سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، فارغ التحصیل دانشگاه میسیسیپی، مولف بیش 5 کتاب من جمله "حقیقت ممنوعه: دیپلماسی نفتی پنهان آمریکا و طالبان"، " نسل کشی و عملیات مخفیانه در آفریقا از 1993 تا 1999 " و "ساختن یک رییس جمهور"

دست خط

Diary Wayne Madsen

Merlin Miller

حامد عزیز، ممنون به خاطر انرژی بی حد و حصر و تعهدی که به صلح و درک (متقابل) داری. من هرگز ترومپت زدن منحصر به فرد و سرگرم کننده تو و اینکه چگونه به شیوه ای موثر بین تفاوت های ملی و فرهنگی پل زدی تا از ما استقبالی چنین گرم در ایران بعمل آید را فراموش نخواهم کرد... یک کشور زیبا با مردمی زیبا، خداوند همواره به تو برکت دهد. دوستت

مرلین میلر، کاندیدای حزب آزادی آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری 2012آمریکا، کارگردان و تهیه کننده مستقل، فارغ التحصیل دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و آکادمی نظامی ایالات متحده معروف به وست پوینت، نویسنده سابق Barnes Review و Barnes Review، کارگردان فیلم A Place to Grow، مولف "عقاب ها دارند جمع می شوند" و "چشم انداز ما برای امریکا"

دست خط

Diary Merlin Miller

Mark Weber

حامد عزیز، هرچه بیشتر تو را هنگام عمل می بینم، بیشتر روح خوشبین، انرژیت که گویا پایان ناپذیرست و تواناییت برای کار با افراد به منظور صورت گرفتن كارها را تحسین می کنم. تو به جاهای بالایی خواهی رسید. با قدردانی و بهترین آرزو ها

مارک وبر، مدیر موسسه بازبینی تاریخ در نیوپورت بیچِ کالیفرنیا، مولف و محقق تاریخ معاصر، فارغ التحصیل دانشگاههای مونیخ، ایالتی پورتلند، ایندیانا و ایلینوی

دست خط

Diary Mark Weber

Stephen Lendman

حامد، ما سال هاست که همدیگر را می شناسیم. تو یک دوست و همدل باارزش هستی. هر دوی ما از پایان دادن به سالها فحاشی بدون توجیه آمریکا و اسرائیل به ایران حمایت میکنیم. فحاشی که دلیلی ندارد مگر حاکمیت مستقل ایران. آمریکا دوست دارد که تمامی کشورهای مستقل به دولت های رعیت حامی غرب تبدیل شوند، منابعشان غارت و مردمانشان مورد سوء استفاده قرار گيرند. جنگ های تهاجمی، انقلاب های رنگی، کودتاهای از مد افتاده و یا ترور رهبران ، تاکتیک هایی هستند که آنها انتخاب می کنند. 37 سال است كه ایران توانسته از معضل تسلط آمریکا دور باشد، امیدوارم که همواره اینگونه بماند. بهترین ها را برای تو و خانواده ات آرزو دارم.

استفان لندمن، مولف کتاب "اشغالگری بانک: به راه انداختن جنگ مالی علیه انسانیت" و "چگونه وال استریت جیب آمریکا را زد، بانکداری خصوصی، تبانی دولت، جنگ طبقاتی"، نویسنده سایت های متعدد تحلیلی-خبری آمریکایی، مجری رادیودی The Progressive Radio Network، فارغ التحصیل هارواد،

دست خط

Diary Stephen Lendman

Thierry Meyssan

حامد تو سریع بزرگ میشوی، امیدوارم که سعادتمند شوی.

تیری میسان، تحلیکر مسائل ژئوپلیتیک، نویسنده یکی از اولین کتاب ها در سطح جهان در خصوص 11 سپتامبر با نام "11 سپتامبر: دروغ بزرگ"، موسس سایت بین المللی وُلتِر، فارغ التحصیل مدرسه علوم سیاسی پاریس

دست خط

Diary Thierry Meyssan

Prof. Claudio Moffa

حامد، در آخرین سفر خود به تهران خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم، به لطف رضا منتظمی و تو توانستم موفق شوم و بازدید از مرکز مطالعات فلسطین در تهران خیلی رضایت بخش بود. امیدوارم که این موسسه بهتر در ایتالیا و کشورهای غربی شناخته شود ، چراکه در کتابخانه این موسسه، مدارک و کتاب های قابل توجهی برای مطالعه در خصوص فلسطین و مقاومت مردمش علیه استعمارگری صهیونیستی وجود دارد. همچنین از این موقعیت استفاده می کنم تا از توانایی تو در برقراری و ترویج ارتباط با روشنفکران، مدرسین، نویسندگان و خبرنگاران غربی بگویم که توانايي بسيار مفیدی است، زيرا از 2009 تا الان در تمامی همايشهايي که در تهران شرکت کردم، تلاش برای غلبه بر برداشت های اشتباه و تبلیغات ضد ایرانی در اروپا و آمریکا بوده است.

پروفسور کلودیا موفا، تاریخدان، استاد سابق دانشگاه ترامو، مؤلف 6 کتاب من جمله "آفریقا، در حومه تاریخ" تالیف شده در 1993

دست خط

Diary Prof. Claudio Moffa

Manuel Ochsenreiter

حامد عزیر، نویسنده، فیلسوف، متفکر آلمانی و قهرمان جنگ، ارنست یونگر، یکبار نوشت: " امید ما نهفته در جوانانی است ک درجه حرارت بالا را تحمل می کنند" . تو قطعا یکی از آنها هستی. سرد نشو. دوستت

مانول اُکسِنرایتِر، تحلیکر آلمانی مسائل ژئوپلیتیک، سردبیر مجله Zuerst

دست خط

Diary Manuel Ochsenreiter

Ahmed Rami

حامد قشقاوی، مدل و نمونه ي خوبی است از نسل جدیدی که در آینده، انقلاب اسلامی در ایران را به دست خواهند گرفت. کاری که توسط امام خمینی شروع و نهادينه شده و امروز توسط آیت الله خامنه ای هدایت می شود.

احمد رامی، نویسنده سوئدی مغربی الاصل، محقق مسائل تاریخ معاصر، مولف 5 کتاب من جمله "قدرت اسرائیل در سوئد"، "اسرائیل چیست؟" و "یک زندگی برای رهایی"

دست خط

Diary Ahmed Rami

Jean Michel Vernochet

دوست من حامد قشقاوی یک هنرمند حقیقی است. استعداد بسیار واقعی او باید برای رسیدن به قله هایی که سرنوشت برای او معین کرده، به کار گرفته شود. از او در اینجا به دلیل شادی دائمی برای زیستن تشکر می کنم.

جان میشل ورنوشه، تحلیکر مسائل ژئوپلیتیک، فارغ التحصیل دانشگاه سوربن، مولف 15 کتاب من جمله "ایران: نابودی ضروری" و "بیانیه ای برای اروپای ملت ها"، نویسنده سابق مجله فیگارو

دست خط

Diary Jean Michel Vernochet

Gilles Munier

حامد عزیزم، من به لطف تو که منبعی هستی از تاریخ کشورت، خاطره عالی از آخرین اقامتم در ایران دارم. از کیفیت زبان فرانسه تو و شناختت از موسیقی راستین فرانسه شگفت زده شدم. تو می تواني به برخی هموطن های من که مانند حرف زدن می نویسند، (فرانسه) تدریس کنی. همچنین ممنون برای اینکه برای ترجمه خبرگزاری های ایران به فرانسه به من کمک کردی.

ژیل مونیه، دبیرکل انجمن دوستی فرانسه-عراق، خبرنگار معروف فرانسوی که از 1973 تا 2003 بیش از 150 بار به عراق سفر کرد و در حوزه حرکت های افراطی-تفکیری صاحب تز است. مولف 4 کتاب من جمله "جاسوسان طلای سیاه" و "راهنمای تاریخی عراق، تاریخچه ای مصور"

دست خط

Diary Gilles Munier

Manuel Galiana Ros

حامد مردی بسیار جوان و فعال است. او در فرانسه زندگی کرده و امیدوارم که توسط عادات غربی مسموم نشده باشد. همچنین پیشنهاد میکنم که جلسات یوگا یا تمرکز یا مشابه آن را شروع کند تا بتواند بهتر انرژی خود را هدایت کند و زمان هایی دوست داشتنی و صلح آمیز برای خود داشته باشد.

مانوئل گالیانا روس، نویسنده و محقق اسپانیایی، مشاور مسائل دفاعی-نظامی، مولف 10 کتاب من جمله "لابی های صهیونیستی در اسپانیا" و "نظم نوین جهانی"

دست خط

Diary Manuel Galiana Ros

Eric Walberg

حامد عزیز، براي من سفر به همایش ضدصهیونستی تهران همانند یک معجزه بود. ملحق شدن به شما برای مبارزه جهت آزادی فلسطین لذت بخش است. داشتن یک رهبر به عنوان راس یک حکومت، پیشرفت مهمي در دموکراسی است. شما الهام بخش جهان هستید. همچنین بازدید از ساختمان سفارت آمریکا خیلی مرا مجذوب کرد، یک عکس فوری به گذشته. همانند این بود که 30 سال در زمان به عقب بروي تا هیجان انقلاب اسلامی را تجربه کنی.

اریک والبرگ، تحلیکر کانادایی مسائل ژئوپلیتیک، فارغ التحصیل دانشگاه های کمبریج و تورنتو، مولف "از پُست مدرنیسم تا پُست سکولاریسم" و "امپریالیسم پُست مدرن، ژئوپلیتیک و بازهای بزرگ"

دست خط

Diary Eric Walberg